Dodatek z tytułu niepełnosprawności w Irlandii

 ›  › Dodatek z tytułu niepełnosprawności w Irlandii

Magdalena Gos

Dodatek z tytułu niepełnosprawności w Irlandii

Dodatek z tytułu niepełnosprawności w Irlandii
2 votes, 4.50 avg. rating (86% score)

Dodatek z tytułu niepełnosprawności w Irlandii, Disability payments in Ireland

Witam serdecznie, w dzisiejszym moim odcinku zajmę się pytaniem Anny:

Pytanie wygląda tak:

Od dłuższego czasu szukam jakichkolwiek informacji dot. kwestii niepełnosprawności w Irlandii.Nie znam angielskiego,więc mam pewne utrudnienie.W Polsce jest coś takiego jak przyznanie osobie statusu osoby niepelnosprawnej (to nie jest przyznawane przez ZUS tylko Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności).Taka osoba na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, posiada legitymację,która uprawnia do korzystania z pewnych ulg.Tak więc np w moim przypadku (stopień niepełnosprawności umiarkowany w zakresie narządu ruchu) zatrudniono mnie w biurze na stanowisku stworzonym przez PFRON i oni przez jakiś czas płacili za mnie składki, posiadałam darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej,parkowanie bez opłat w miejscach oznaczonych dla inwalidy, itp., itd. Interesuje mnie jak to wygląda tutaj.Będę wdzięczna za wszelkie informacje w języku polskim. Przepraszam, jeśli okazałoby się to moje zapytanie kłopotem.

Pozdrawiam.

Anna

czlowiek-na-wozku.jpg

Z informacji do jakiej udało mi się dotrzeć ekwiwalent Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności nie istnieje w Irlandii. Dodatki na temat niepełnosprawności o jakie można się ubiegać to:

dodatek z tytułu niepełnosprawności (całość informacji w języku polskim w tym linku)

zasiłek chorobowy (całość informacji w języku polski w tym linku)

dodatek dla niepełnosprawnych którzy pracują (całość w języku angielskim w tym linku)

Jeśli drogi czytelniku posiadasz inne informacje podziel się z nami, na pewno opublikuje Twoje informacje.

This post is about Disability payments. I just put link about it.

Kind Regards Robert Polanski

Dodatek z tytułu niepełnosprawności w Irlandii Reviewed by on 1 grudnia 2018 .

Dodatek z tytułu niepełnosprawności w Irlandii, Disability payments in Ireland Witam serdecznie, w dzisiejszym moim odcinku zajmę się pytaniem Anny: Pytanie wygląda tak: Od dłuższego czasu szukam jakichkolwiek informacji dot. kwestii niepełnosprawności w Irlandii.Nie znam angielskiego,więc mam pewne utrudnienie.W Polsce jest coś takiego jak przyznanie osobie statusu osoby niepelnosprawnej (to nie jest przyznawane przez ZUS

ABOUT AUTHOR /