Dublinbikes – dublinskie rowery nadchodzą

 ›  › Dublinbikes – dublinskie rowery nadchodzą

Magdalena Gos

Dublinbikes – dublinskie rowery nadchodzą

Dublinbikes – dublinskie rowery nadchodzą
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dublinbikes – dublinskie rowery nadchodzą!

Dzień Dobry,

dzisiaj znowu będę pisał o rowerach, a jakże! Wygląda na to że Dublin a także cała Irlandia kładzie ostatnim czasy olbrzymi nacisk na zwiększenie ilości poruszania się rowerami. Jakie są tego przyczyny pisałem wcześniej, głównie chodzi o zmniejszenie korków na drogach, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza (brak spalin samochodowych) a także impuls do zdrowego trybu życia.

Dzisiejszy odcinek mojego bloga będzie na temat rowerów dublińskich. Każdy kto podróżował po Europie mógł w różnych miejscach zauważyć stoiska z rowerami (np. w Paryżu). Są to po prostu stanowiska dla rowerów która każda osoba może wypożyczyć (samoobslugowa wypozyczalnia rowerow). W Dublinie zostało utworzonych takich 40 stanowisk. Są one oddalone od siebie w odległości mniej więcej 300 metrów.

Jeśli chodzi o cenę takiej usługi to jest ona różni się od ona od czasu na jaki rower chcemy pożyczyć. Pierwsze 30 minut jest za darmo. Następnie: godzina wypożyczenia rowera wynosi 0,50 euro, 2 godziny 3,50 euro, 4 godzin 6,50 a każda następna godzina 2 euro. Jak widać pomysłodawcą zależy aby wypożyczający rowery jeździli często ale krótko. Można wykupić abonament, lecz musimy wpłacić depozyt w wysokości 150 euro.

Usługa jest dostępna dla wszystkich którzy posiadają karty kredytowe, lub założą specjalne konto na stronie internetowej firmy dublinbikes.

Same rowery są specyficznej urody – też z powodu tego aby takie rowery nie stały się łupem złodzieja. Jeśli ktoś taki rower ukradnie wiadomo kto jest jego właścicielem.

Rower w centrum Dublina jest idealny dla turystów osób które przemieszczają się w ścisłym centrum, jest genialny także dla osób pracujących w Dublinie. Jestem przekonany że wpisze się na stałe w krajobraz dubliński.

więcej na stronie internetowej Dublinbikes

Dublinbikes – dublinskie rowery nadchodzą Reviewed by on 1 grudnia 2018 .

Dublinbikes – dublinskie rowery nadchodzą! Dzień Dobry, dzisiaj znowu będę pisał o rowerach, a jakże! Wygląda na to że Dublin a także cała Irlandia kładzie ostatnim czasy olbrzymi nacisk na zwiększenie ilości poruszania się rowerami. Jakie są tego przyczyny pisałem wcześniej, głównie chodzi o zmniejszenie korków na drogach, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza (brak spalin samochodowych) a

ABOUT AUTHOR /