Kadry i płace

 ›  › Kadry i płace

Magdalena Gos

Kadry i płace

Kadry i płace
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Współpraca działów w firmie

Istnieje wiele działów, których zakres działań odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie danej firmy. Wszystko zależy od branży, w jakiej dana działalność gospodarcza się znajduje. W firmie usługowej działami mającymi istotny wpływ na jej rozwój jest dział sprzedaży oraz dział obsługi klienta. Natomiast w firmie transportowej kluczowym będzie dział logistyczny oraz spedycji. Innym przypadkiem są korporacje, które są złożone z wielu działów, choćby analitycznych, prawnych, marketingowych lub informatycznych.

Wszystko jest zależne od przychodu oraz wydatków danej firmy. Jeżeli dana działalność stale się rozrasta i przynosi znaczące zyski to wówczas powstają nowe działy i jest zatrudnianych coraz więcej pracowników. Ważnymi działami w każdej firmie są również kadry i płace. Dopełniają one wszystkich formalności, które dotyczą osób pracujących w firmie. Dopilnowywane są wypłaty, urlopy, zwolnienia, czy terminy trwania umów.

Niezależnie od liczby, działy tworzące daną firmę powinny tworzyć jedną spójną całość. Od ich wzajemnej współpracy oraz zaangażowania zależy rozwój działalności, w której się znajdują.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

Kadry i płace Reviewed by on 24 listopada 2017 .

Współpraca działów w firmie Istnieje wiele działów, których zakres działań odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie danej firmy. Wszystko zależy od branży, w jakiej dana działalność gospodarcza się znajduje. W firmie usługowej działami mającymi istotny wpływ na jej rozwój jest dział sprzedaży oraz dział obsługi klienta. Natomiast w firmie transportowej kluczowym będzie dział logistyczny oraz spedycji. Innym

ABOUT AUTHOR /