Kancelaria notarialna Katowice

 ›  › Kancelaria notarialna Katowice

Architekt Józefów

Kancelaria notarialna Katowice

Kancelaria notarialna Katowice
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

Zawód notariusz

Zawód notariusza jest profesją zaufania publicznego. Jest on uczestnikiem spotkań, podczas których spisywany jest akt notarialny lub innej forma usługi notarialnej. Może być on powołany przez sąd lub za porozumieniem zainteresowanych stron. Czynności świadczone przez notariuszy są takie same w całym kraju. Kancelaria notarialna Katowice wykona zlecenie, kierując się tymi samymi wytycznymi co ta, na przykład w Krakowie.
Kancelaria notarialna Katowice najbardziej kojarzona jest z dokumentacja dotyczącą nieruchomości, najczęściej są to umowy najmu, sprzedaży czy darowizny. Pomimo że w zawodzie notariusza nie ma rejonizacji, wpisy do ksiąg wieczystych dokonuje się w sądzie rejonowym, w mieście gdzie została zakupiona nieruchomość. Nie ma znaczenia, w jakim mieście została podpisana umowa.
Praca notariusza nie ogranicza się tylko do nieruchomości. Katalog czynności obejmuje też zawiązanie spółki, testamenty czy pełnomocnictwa. Od roku 2008 można też wyjaśniać sprawy spadkowe, sporządzając akt poświadczenia dziedzictwa.
Kancelaria notarialna Katowice przed podjęciem jakiegokolwiek zlecenia zaprasza na spotkanie informacyjne. Przyszli klienci mają możliwość dokładnego przedstawienia sprawy, oraz dowiadują się jakie dokumenty należny dostarczyć i gdzie należy się udać, by je zdobyć. Wszystkie dokumenty sporządzane przez notariusza są dokumentami urzędowymi. Należy też wspomnieć, że notariusz zobowiązany jest do zachowania tajemnicy i bezpieczeństwa informacji zawartych w posiadanych przez niego dokumentach.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

Kancelaria notarialna Katowice Reviewed by on 23 października 2017 .

Zawód notariusz Zawód notariusza jest profesją zaufania publicznego. Jest on uczestnikiem spotkań, podczas których spisywany jest akt notarialny lub innej forma usługi notarialnej. Może być on powołany przez sąd lub za porozumieniem zainteresowanych stron. Czynności świadczone przez notariuszy są takie same w całym kraju. Kancelaria notarialna Katowice wykona zlecenie, kierując się tymi samymi wytycznymi co

ABOUT AUTHOR /