Kary za spóźnienie z zeznaniem podatkowym PIT

 ›  › Kary za spóźnienie z zeznaniem podatkowym PIT

Architekt Józefów

Kary za spóźnienie z zeznaniem podatkowym PIT

Kary za spóźnienie z zeznaniem podatkowym PIT
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczenie PIT za 2011 rok trwa właściwie trzy miesiące i kończy się 30 kwietnia. W związku z tym, czasu jest sporo, ale mimo wszystko zdarzają się spóźnione rozliczenie. To jednak wiąże się z karami.

Najmniej czasu na rozliczenie roczne mają ryczałtowcy – muszą zdążyć z PIT-28 do końca stycznia. Pozostali podatnicy, rozliczający się na podstawowych deklaracjach, składają swoje zeznania podatkowe do 30 kwietnia 2012. Deklaracje PIT 38, które służą do rozliczenia podatku giełdowego, także należy złożyć do końca kwietnia. Po garści terminów, można przejść do konkretów, związanych z ich niedotrzymaniem.

Podatnicy, którzy w terminie nie złożą deklaracji podatkowych tracą możliwość do wspólnego rozliczenia z małżonkiem lub dzieckiem. Poza tym spóźnialscy będą karani grzywną z tytułu wykroczenia skarbowego. Wysokość kary zależy właśnie od tego, czy podatnik dopuścił się „tylko” wykroczenia, czy też przestępstwa skarbowego. Z wykroczeniem skarbowym mamy do czynienia, jeśli kwota niezapłaconego podatku przekroczy pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia, natomiast przestępstwo dotyczy kwoty powyżej tej granicy.

Kary za spóźnienie z zeznaniem podatkowym PIT Reviewed by on 28 sierpnia 2018 .

Rozliczenie PIT za 2011 rok trwa właściwie trzy miesiące i kończy się 30 kwietnia. W związku z tym, czasu jest sporo, ale mimo wszystko zdarzają się spóźnione rozliczenie. To jednak wiąże się z karami. Najmniej czasu na rozliczenie roczne mają ryczałtowcy – muszą zdążyć z PIT-28 do końca stycznia. Pozostali podatnicy, rozliczający się na podstawowych

ABOUT AUTHOR /