Sezon na truskawki przypada na przełom czerwca i lipca, wtedy zaczynają się pojawiać na targowiskach smaczne truskawki. Należy pamiętać, że truskawki obniżają poziom złego cholesterolu, utrudniają wchłanianie tłuszcz oraz pobudzają białka chroniące przed cukrzycą i chorobami serca. Warto mieć zamrożonych kilka kilogramów w zapasie, wtedy w każdej chwili możemy pozwolić sobie na smakowite i zdrowe koktajle truskawkowe. Takie napoje świetnie nadadzą się diety koktajlowej, ponieważ truskawki pobudzają moczopędność przy niskiej kaloryczności owoców.

brak zdjęcia

0

Truskawkowy koktajl polany czekoladą

Tego koktajlu na pewno nie polecę osobom odchudzającym się ze względu na zawartość lodów oraz czekolady. Za to idealnie nadają się na deser dla gości, ładnie wygląda ze względu na zawartość truskawek oraz polewę czekoladową.

Czytaj dalej...
0

Koktajl z kiwi i truskawkami

Idealny na ciepłe popołudnie, a dodatku szybko się robi. Tym bardziej, że warto wykorzystać z sezonu na truskawki. Ceny szybko lecą w dół, a więc warto skorzystać i nawet zamrozić kilka porcji.

Czytaj dalej...
0

Koktajl z arbuza – letnie orzeźwienie

Nie wszyscy uwielbiają zajadać się arbuzem, chociażby z uwagi na fakt że soczysty arbuz potrafi dosłownie lać się po rękach. Dlatego z pomocą przychodzi blender i chwila wolnego czasu. Koktajl z arbuza jest idealny na upalne dni oraz perfekcyjnie gasi pragnienie co jest główną zaletą arbuza.

Czytaj dalej...